News

Exhibitors for 2018

Please see below for complete  list of Artists exhibiting during 2018

 

 

Date                          Exhibitor

10-16 Jan                Helen Henderson
16-23 Jan               Isabel Skinner
23-30 Jan              Rachael Dickens   Viv Yankah
30 Jan–6 Feb       Fishslab Committee show
6-13 Feb                Wendy Arnold
13-20 Feb              PEG – Alison Fitzgerald Lucas
20-27 Feb             Karen Wynward
27 Feb – 6 Mar   Bob Lamoon
6-13 Mar                Kiffy McPherson
13-20 Mar             Denise Collar & Biddy Fraser
20-27 Mar            Paul Adams
27 Ma –3 April    Linda Karlsen – Saxonshore
3-10 Apr                Karen Stamper
10-17 Apr              Gaye Giuntini
17-24 Apr              Jacqui Hardcastle
24 Apr – 1 May   Whitstable Art Society
1-8 May                 Kate Adams
8-15 May               Jayne Johnson
15-22 May            Simon Spare & Anna Brice Cockland
22-29 May           Laura Roberts & Ben Sanders
29 May–5 June   Barbara and Hywel Drinkwater
5-12 June              Trish Flynn
12-19 June            Sheila Miller
19-26 June           Kevin Lord
26 Jun–3 July      Simon Holland
3-10 July               Daphne Candler
10-17 July             Lin and Lawrence Fletcher
17-24 July            A4 Anonymous
24-31 July            Emily Tull
31 July – 7 Aug   Carey
7-14 Aug               Ellie Goddard & Caryll Bellas
14/21 Aug              Laura Kempton
21-28 Aug             Lindsay Wilkinson
28 Aug–4 Sept    Micky Motley
4-11 Sept               Rachel Vernall
11-18 Sept             DABS drawing group
18-25 Sept           Barry Fincham
25 Sept – 2 Oct  Paul Fowler
2-9 Oct                 Cherry Tewfik
9-16 Oct               Marion Lynn
16-23 Oct             Jon Bird Prize
23-30 Oct
30 Oct–4 Nov     We are artworks
6-13 Nov              Sue Woodroffe
13-20 Nov            Jill Akhurst
20-27 Nov           Colin McGowan
27 Nov–4 Dec    Jean Markham
4-11 Dec               Moon  Terwisscha
11-18 Dec             John Whitfield
18-25 Dec           Alan Chapman

 

Exhibitors for 2017

3rd – 10th Jan                   Community Project ?

10th – 17th Jan                  Community project ?

17th – 24th Jan                  Louise Duckworth

24th- 31st Jan                   Linda Karlsen

31st Jan – 7th Feb              Aysegul Coles

7th – 14th Feb                   PEGS (Wendy Robinson)

14th – 21st Feb                 Wendy Arnold-Dean

21st -28th Feb                  Kevin Lord

28th Feb -7th March           Karen Stamper

7th – 14th March                Micky Motley

14th – 21st March              Biddy Fraser

21st – 28th March              Ian Waddell

28th – 4th April                  David Mitchell

4th – 11th April                  Whitstable Art Society

11th – 18th April                Daphne Candler

18th – 25th April                Steph Brunton and Natalie

25th April – 2nd May           Pure Form

2nd – 9th May                   Stephanie Waddell

9th – 16th May                  Simon Gwynne Spare

16th – 23rd May                Penny Murchison

23rd – 30th May                Sue Cavanagh

30th May – 6th June           Barbara Drinkwater and Hywel Davies

6th – 13th June                  Sue Hibberd and Colin McGowan

13th – 20th June                Wendy Robinson

20th – 27th June                Sarah Dunn

27th June – 4th July            Aiden Flood

4th – 11th July                   Max Kimber

11th – 18th July                 Group Show Lin, Steph, Col, Nicki, Janet

and Lawrence

18th – 25th July                 A4 Anon

25th July – 1st August         Thankyou Week

1st – 8th August                Wendy Mills

8th – 15th August               Paul Fowler

15th – 22nd August            Gretchen Goddard and Sue Stroud

22nd – 29th August            Fiona Osbaldstone

29th August – 5th Sept        Rosie Tribe

5th – 12th Sept                  Jean Hopkins

12th – 19th Sept                Drawing Group

19th – 26th Sept                Trish and Gill Kendall

26th Sept – 3rd Oct           Marcus Drinkwater

3rd – 10th Oct                   Whitstable Photo Group

10th – 17th Oct                  Ruth Dalzell

17 – 24th Oct                    COMPETITION Jon Bird Prize

24 – 31st Oct                    Graham Lock

31st Oct – 7th Nov             Marianne Drawater

7th – 14th Nov                  Gail Veasey

14th – 21st Nov                 Tracie Peisley

21st – 28th Nov                 Sharon Cavalier

28th Nov -5th Dec             Bob Male

5th – 12th Dec                   Barry Fincham

12th – 19th Dec                 Locus Arts

19th – 24th Dec                  Cherry Barnes